Homeopatická léčba

Přírodní léčba patní ostruhy

S léčbou patní ostruhy je nutné začít okamžitě. A pokud byste si snad mysleli, že se jí vyhnete a onemocnění necháte jen tak plynout, jste na omylu. Onemocnění patní ostruhy totiž není bezbolestné. Už od samotného počátku onemocnění vás budou provázet velmi silné bolesti, které vám nebudou dovolovat delší procházku a každému dalšímu kroku se budete chtít za každou cenu vyhnout.

Bolesti jsou opravdu silné a při každém kroku budete mít pocit, že šlapete na sadu jehel, které se vám zabodávají do plosek nohou nebo do paty. A je to právě bolest, která vás stejně donutí jít okamžitě k lékaři. Dnešní moderní medicína ale umí onemocnění patní ostruhy poměrně zdařile léčit. Příčin přitom může být mnoho a mnohdy si ani neuvědomujeme, že si některými faktory přivoláváme onemocnění.

  • deformace nohy – plochá noha, příčná klenba nohy 
  • úraz z minulosti – ať už jde o úraz chodila nebo šlachy 
  • nevhodná obuv – nejčastější příčinou tohoto onemocnění 
  • dlouhodobě zatěžovaná noha 

Pokud je to nezbytně nutné, onemocnění patní ostruhy se léčí chirurgickým zákrokem, který se řadí mezi jednu z nejúčinnějších metod. Chirurgický zákrok ale provází poměrně zdlouhavá rekonvalescence a pacient se musí několik týdnů pohybovat pouze za pomoci berlí. Sport je po operaci přípustný až o několik měsíců později. Léčbu je ale možné uskutečnit i s pomocí některých přírodních přípravků a různých léků. Během této léčby je ale nezbytně nutné, aby pacient dodržoval různá pravidla – například je potřeba, aby byly pořízeny speciální vložky do bot, které tlumí nárazy a dopomáhají tak léčbě.

Mohlo by Vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Přírodní produkty a označen , , , . Záložka je zde.

Komentáře jsou uzavřeny.