Homeopatická léčba

Homeopatika na akné

Akné už dávno není záležitost, která by trápila jen mladistvé. Stále častěji tímto typem kožního postižení trpí dokonce i dospělí. Léčba je v mnoha ohledech náročná a navíc časově poměrně zdlouhavá. Ve většině případů ale není nemožná, pokud se nejedná o chronické aknózní záněty, které se řeší mnohdy i operativními zákroky. Vliv na tvorbu akné a zvýšenou produkci mazových žláz má celá řada faktorů. Abyste tak akné zcela zastavili, je nutné, abyste mimo denní péče o pleť, dodržovali například i správný jídelníček.

Pochopitelně se na trhu najdou i různé léky, které značně pomáhají v léčbě zánětů na pleti a zabraňují nadměrné tvorbě kožního mazu v pokožce.

A jsou to právě homeopatika, které lidskému organismu nijak neuškodí a naopak jej povzbudí k tomu, aby se začalo revitalizovat. Velmi často se dívkám nasazuje i hormonální antikoncepce, která vyrovnává hormonální nerovnováhu a tím zabraňuje tvorbě akné.

  • Pulsatilla 9 CH- vhodná zejména u dívek a chlapců s velmi citlivou povahou a pletí trpící na akné
  • Silicea 5 CH – jde o jeden ze základních homeopatických léků, které se běžně používají k léčbě akné a to nejen u mladistvých. Aby byla pleť zcela zbavena akné, je nutné, aby byl přípravek podáván v pravidelných dávkách více jak 3 měsíce
  • Sulfur 9 CH – vhodné pro dlouhodobě přetrvávající příznaky akné, pro osoby, které mají další projevy nemocí – průjmy, špatné nálady, sklony k lenosti apod.

Samotné užívání homeopatik samozřejmě nestačí. Mimo toho je nutné, aby každý pacient dodržoval několik zásad správného životního stylu, které značně přispívají k léčbě akné a prakticky téměř dokonalé pleti. Jednak je to spánkový režim, který by měl být naprosto pravidelný. Nezapomínejte ani na správný jídelníček, ze kterého byste v první řadě měli vyřadit veškeré pálivé potraviny a další suroviny, které podporují tvorbu akné a kožního mazu v pokožce.

Nezapomínejte ani na denní a noční hygienu, ke které by měly být zvoleny správné čistící kosmetické produkty.

Komentáře jsou uzavřeny.