Homeopatická léčba

Přírodní léčba vysokého tlaku

Vysoký tlak je velmi častým onemocněním, které ovlivňuje zejména kardiovaskulární systém.

Už jen z tohoto důvodu se řadí mezi jedno z nejvážnějších onemocnění, které má několik příčin a lze jej léčit opravdu jen velmi těžko. Pacienti se většinou musí spoléhat na pravidelnou konzumaci léků, změnu životního stylu apod.

Vysoký krevní tlak se řadí mezi civilizační choroby a jeho největším strůjcem je jak špatný životní styl, tak i například stres, který se v posledních letech podepisuje na zdraví mnoha z nás.

Obecně se rozlišují tři stádia vysokého krevního tlaku a v každém stádiu tohoto onemocnění se můžete dočkat zcela jiných problémů přetrvávajících během onemocnění.

  • I. stádium – pocity nevolnosti a bolesti hlavy 
  • II. stádium – závratě, viditelné změny na stěnách cév (RTG) 
  • III. stádium – vyskytují se poruchy vědomí i selhání srdce 

Vysoký krevní tlak je nebezpečný zejména z toho důvodu, že pokud není léčen a není mu věnována pozornost, může dojít až k velmi vážným zdravotním potížím, jako je právě selhání srdce nebo krvácení do mozku, které končí smrtí – pokud není poskytnuta pomoc včas. Samotné prvotní příznaky přitom nejsou tak viditelné a pacient si jich v počátku většinou ani nevšimne. Vše až nakonec ukážou následné testy, které stanoví diagnózu.

Zvýšená únava, bušení srdce, nadměrné pocení, bolesti hlavy, dušnost, otoky končetin nebo poruchy vidění. To všechno a ještě mnohem víc mohou být příčiny vysokého krevního tlaku, s jehož léčbou a nasazením léků je vhodné začít okamžitě. K vysokému krevnímu tlaku přispívá pochopitelně i nadměrná konzumace alkoholu a kouření, které je rovněž civilizačním problémem.

Mohlo by Vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Častá onemocnění a označen , , , . Záložka je zde.

Komentáře jsou uzavřeny.