Homeopatická léčba

Měsíční archív: Říjen 2013

Přírodní léčba boreliózy

Borelióza je onemocnění, které zajisté všichni velmi dobře známe. Někteří z vlastní zkušenosti, někteří se jej naopak obávají. Borelióza je zkrátka a dobře obávaným onemocněním, kterému se všichni chceme za každou cenu vyhnout. A to nejen z toho důvodu, že léčba je opravdu zdlouhavá a může trvat i několik let, ale navíc jde o onemocnění, které je pro člověka velmi nebezpečné.

Ptáte se, jak vaše tělo upozorní, že není něco v pořádku? Samotných příznaků je hned několik. V první řadě se může objevit klasická chřipka, bolesti hlavy, svalů, kloubů a nakonec i horečka.

Jedinec si však většinou stále myslí, že se jedná o klasickou chřipku. Dalším a velmi typickým příznakem je červená skvrna na kůži, která se velmi rychle šíří, rozšiřuje, je ohraničená a navíc se většinou objevuje na místě, kde bylo v minulých týdnech klíště. A jsou to právě klíšťata, která jsou nejčastějšími přenašeči tohoto onemocnění – klíšťata tuto nemoc přenáší nejen na člověka, ale dokonce i na ostatní lesní zvířata, která s ním přijdou do styku.

Pokud veškeré příznaky boreliózy přejdete nebo se naopak vůbec neobjeví a vy tak ani nemáte šanci zpozorovat, že je vaše tělo napadeno chorobou, v dalších stádiích dochází k poškození nervového a kardiovaskulárního systému. Ve většině případů jedinec ochrne a zahájí se následná léčba. Nutno podotknout, že naprosto spolehlivá léčba neexistuje a nikde není dáno, že po borelióze, která není včas léčena, nezůstanou trvalé následky.

Léčba je velmi zdlouhavá, náročná a pochopitelně při tak závažném onemocnění je i velmi dlouhá rekonvalescence. Borelióza je léčena antibiotika a některými přírodními produkty, ale vždy je nutné, aby léčbu stanovil lékař.

Vložil Přírodní léčba | Štítek , , , , | Zanechat komentář

Přírodní léčba cukrovky

Cukrovka je onemocněním, které trápí v současné době velkou většinu populace a to nejen u nás, ale především ve světě. Lék na cukrovku není, její příznaky a dopady na lidský organismus však můžete zejména správnou životosprávou zmírnit a zajistit si tak podstatně lepší kvalitu života. Cukrovka se ve většině případů neobejde bez léčby, která je doslova nutná. Na škodu ale rozhodně nejsou ani starší a především přírodní metody, které mají na lidský organismus velmi dobrý vliv. Jaké z nich to jsou?

Běžně můžete na trhu zakoupit potraviny, které pomáhají zlepšovat krevní oběh, což je pro předcházení cukrovce velmi důležité. Například pravidelná konzumace česneku a cibule. Jednak se jedná o velmi zdravé potraviny, které mimo jiné pomáhají ničit bakterie v lidském organismu, ale navíc jde o takové přírodní produkty, které pomáhají řešit celou řadu různých nemocí. Pak je to samozřejmě kořenová zelenina, která je obecně vzato velmi zdravá, pomáhá zlepšovat krevní oběh a snižuje hladinu cukru v krvi.

Zapomínat nelze ani na způsob přípravy, kterým zeleninu a masné výrobky připravujete. Vyhnout byste se měli zejména tučným jídlům a přípravě na nadměrném množství tuku. Pokud již trpíte cukrovkou, rozhodně byste se měli vyhnout konzumaci alkoholu a kouření, které je ve spojení s cukrovkou velmi nebezpečné. Velmi účinnou metodou je čaj z borůvkových listů, což značně ovlivňují lidský metabolismus a přispívá ke spalování tuků v těle.

Cukrovka se obecně rozděluje na několik typů a podle toho je následně nutné zahájit léčbu. Dieta je pro všechny typy stejná a vždy platí, aby se nemocný vyhnul konzumaci alkoholu, kouření a dodržoval správný jídelníček, který doplní o sportovní aktivitu.

Vložil Civilizační choroby | Štítek , , , , | Zanechat komentář

Přírodní léčba cholesterolu

Zvýšená hladina cholesterolu v krvi je civilizační chorobou stejně jako například cukrovka, která rovněž trápí velkou většinu obyvatel. Vysoká hladina cholesterolu v krvi je navíc poměrně nebezpečným onemocněním, které rozhodně není vhodné zanedbávat. Příčinou tohoto onemocnění je mnoho faktorů, které se týkají zejména správné životosprávy.

Zvýšená hladina cholesterolu vede zejména k dalším chorobám, z nichž nejobávanější je ischemická choroba srdeční a hned za ní následuje ateroskleróza, která je rovněž obávanou chorobou.

Zvýšená hladina cholesterolu byla v minulosti zaznamenávána zejména u starších lidí, ale v posledních letech se ukazuje, že touto chorobou trpí stále větší množství mladých jedinců a mezi nimi jsou dokonce i menší děti.

Obecně se doporučuje, aby každý chodil na pravidelné kontroly, na jejichž základě je možné zjistit, jak je na tom daný jedinec s cholesterolem. Na základě výsledků je pak nutné upravit nejen celou životosprávu, jídelníček, ale i styl života. Jen tak se totiž můžete vysoké hladiny cholesterolu zaručeně zbavit a potlačit tak vznik chorob, které jej doprovázejí. Odborníci doporučují, aby každý podstoupil prohlídku alespoň jednou za dva nebo tři roky a to i v tom případě, že je hladina vašeho cholesterolu v pořádku po každé prohlídce.

Úprava jídelníčku je v tomto případě na prvním místě a je skutečně nezbytná. Nejde však o úpravu jídelníčků na několik dní, je nutné dietu a správné stravování dodržovat dlouhodobě, což je pro celou řadu lidí téměř nemožné. Nízkocholesterolovou dietu většinou provází i léky – léky se nasazují zejména ve chvíli, kdy je hladina cholesterolu skutečně vysoká.

Zdravá strava a kombinace léků je jedním z nejúčinnějších řešení a dieta je navíc nezbytná – díky tomu bude podpořena účinnost léků jako takových.

Vložil Civilizační choroby | Štítek , , , | Zanechat komentář

Přírodní léčba vysokého tlaku

Vysoký tlak je velmi častým onemocněním, které ovlivňuje zejména kardiovaskulární systém.

Už jen z tohoto důvodu se řadí mezi jedno z nejvážnějších onemocnění, které má několik příčin a lze jej léčit opravdu jen velmi těžko. Pacienti se většinou musí spoléhat na pravidelnou konzumaci léků, změnu životního stylu apod.

Vysoký krevní tlak se řadí mezi civilizační choroby a jeho největším strůjcem je jak špatný životní styl, tak i například stres, který se v posledních letech podepisuje na zdraví mnoha z nás.

Obecně se rozlišují tři stádia vysokého krevního tlaku a v každém stádiu tohoto onemocnění se můžete dočkat zcela jiných problémů přetrvávajících během onemocnění.

 • I. stádium – pocity nevolnosti a bolesti hlavy 
 • II. stádium – závratě, viditelné změny na stěnách cév (RTG) 
 • III. stádium – vyskytují se poruchy vědomí i selhání srdce 

Vysoký krevní tlak je nebezpečný zejména z toho důvodu, že pokud není léčen a není mu věnována pozornost, může dojít až k velmi vážným zdravotním potížím, jako je právě selhání srdce nebo krvácení do mozku, které končí smrtí – pokud není poskytnuta pomoc včas. Samotné prvotní příznaky přitom nejsou tak viditelné a pacient si jich v počátku většinou ani nevšimne. Vše až nakonec ukážou následné testy, které stanoví diagnózu.

Zvýšená únava, bušení srdce, nadměrné pocení, bolesti hlavy, dušnost, otoky končetin nebo poruchy vidění. To všechno a ještě mnohem víc mohou být příčiny vysokého krevního tlaku, s jehož léčbou a nasazením léků je vhodné začít okamžitě. K vysokému krevnímu tlaku přispívá pochopitelně i nadměrná konzumace alkoholu a kouření, které je rovněž civilizačním problémem.

Vložil Častá onemocnění | Štítek , , , | Zanechat komentář

Přírodní léčba patní ostruhy

S léčbou patní ostruhy je nutné začít okamžitě. A pokud byste si snad mysleli, že se jí vyhnete a onemocnění necháte jen tak plynout, jste na omylu. Onemocnění patní ostruhy totiž není bezbolestné. Už od samotného počátku onemocnění vás budou provázet velmi silné bolesti, které vám nebudou dovolovat delší procházku a každému dalšímu kroku se budete chtít za každou cenu vyhnout.

Bolesti jsou opravdu silné a při každém kroku budete mít pocit, že šlapete na sadu jehel, které se vám zabodávají do plosek nohou nebo do paty. A je to právě bolest, která vás stejně donutí jít okamžitě k lékaři. Dnešní moderní medicína ale umí onemocnění patní ostruhy poměrně zdařile léčit. Příčin přitom může být mnoho a mnohdy si ani neuvědomujeme, že si některými faktory přivoláváme onemocnění.

 • deformace nohy – plochá noha, příčná klenba nohy 
 • úraz z minulosti – ať už jde o úraz chodila nebo šlachy 
 • nevhodná obuv – nejčastější příčinou tohoto onemocnění 
 • dlouhodobě zatěžovaná noha 

Pokud je to nezbytně nutné, onemocnění patní ostruhy se léčí chirurgickým zákrokem, který se řadí mezi jednu z nejúčinnějších metod. Chirurgický zákrok ale provází poměrně zdlouhavá rekonvalescence a pacient se musí několik týdnů pohybovat pouze za pomoci berlí. Sport je po operaci přípustný až o několik měsíců později. Léčbu je ale možné uskutečnit i s pomocí některých přírodních přípravků a různých léků. Během této léčby je ale nezbytně nutné, aby pacient dodržoval různá pravidla – například je potřeba, aby byly pořízeny speciální vložky do bot, které tlumí nárazy a dopomáhají tak léčbě.

Vložil Přírodní produkty | Štítek , , , | Zanechat komentář

Přírodní léčba štítné žlázy

Onemocnění štítné žlázy je poměrně častou chorobou, která postihuje zejména mladší pacienty. To pochopitelně neznamená, že se jí dospělí lidé vyhnou, ale snížená nebo zvýšená funkce štítné žlázy se u nich projevuje podstatně méně. Ačkoliv se o štítné žláze jako o důležitém orgánu příliš nemluví, je velmi důležitá pro správný růst a hlavně správný vývoj člověka.

Onemocnění štítné žlázy se řadí mezi nemoci žláz s vnitřní sekrecí, do této kategorie mimo jiné spadá i cukrovka, která je společně s onemocněním štítné žlázy nejčastějším onemocněním u nás, v této kategorii samozřejmě. A jak již bylo zmíněno, člověk může trpět zvýšenou funkcí nebo sníženou funkcí štítné žlázy.

Projevy onemocnění poruchy štítné žlázy

Zvýšená funkce štítné žlázy – dostavuje se zejména poměrně vysoká nervozita, podrážděnost a výkyvy nálad, následuje zrychlená tepová frekvence, pocity horka a strašnou únavou nebo naopak přebytkem energie. Zaznamenat lze zejména úbytek na váze a to i přesto, že má nemocný stále stejný přísun potravy jako obvykle

Snížená funkce štítné žlázy – v první řadě se projevuje nadváhou, silnými depresemi a pochopitelně silnou únavou. Lidská kůže je velmi suchá, začínají se více lámat nehty a navíc nemocný trpí silným pocitem neustálého chladu a poruchami koncentrace a soustředění

Příčiny onemocnění poruchy štítné žlázy

 • vrozená forma – dědičnost 
 • různé poruchy v mozku 
 • nevhodně zvolené léky
 • nedostatek jódu v organismu 
 • bakteriální nebo virový původ 

Příčin poruchy samozřejmě může být několik desítek, ale štítnou žlázu je nutné léčit rychle, aby nedocházelo k dalším zdravotním potížím nebo komplikacím během léčby. Léčba štítné žlázy je poměrně náročná zdlouhavá, mnohdy musí dojít i k chirurgickému zákroku a lze se spolehnout hned na několik možností typu léčby, kterou by vždy měl stanovit odborník na toto onemocnění. Poruchu štítné žlázy je možné léčit i přírodní cestou, ale ještě před zahájením léčby je nutné, aby byla provedena detoxikace organismu.

Vložil Civilizační choroby | Štítek , , , , | Zanechat komentář

Přírodní léčba prostaty

Prostata patří mezi jedno z nejčastějších onemocnění mužského pohlavního ústrojí, které se projevuje především potížemi během močení. Močení se stává stále namáhavější, delší a samozřejmě se prostata projevuje zejména minimálním proudem toku moči. Prostatu je třeba léčit opravdu zavčasu a to zejména z toho důvodu, že se později může stát močení podstatně namáhavější nebo dokonce nedostatečné. Nemocní si tak mohou přivodit celou řadu dalších problémů a nemocí.

Onemocnění prostaty je prakticky nemoc, která se týká velké většiny mužů, jejichž věk překročil 50 let. Rozlišují se celkem tři formy tohoto onemocnění, ale ne všechny se mohou projevovat typickými příznaky.

Příčin je hned několik a obecně vzato se prostatě moc vyhnout nejde. Rizikovými faktory je nejen věk, ale zejména dědičnost nebo různá onemocnění. Obezita, cukrovka nebo špatné stravovací návyky zejména vedou k potížím s prostatou. Lze jim samozřejmě předcházet a to zejména tím způsobem, že zlepšíte svou životosprávu, omezíte pití alkoholu, kouření a pochopitelně se budete i věnovat dostatečně sportu.

Léčba většinou probíhá konzervativně, ale jsou i případy, kdy musí dojít k operaci a následné poměrně zdlouhavé léčbě doma nebo v nemocnici. Přírodní léčba má pochopitelně svůj vliv a lze ji uplatnit, ale záleží zejména na tom, v jaké fázi onemocnění je. V současné době jsou na trhu léky, které jsou určeny vyloženě pro léčbu prostaty a jsou velmi účinné. Pokud je to tedy možné, přechází se k této léčbě, která je osvědčená a navíc zcela bezbolestná.

Na druhou stranu je zde léčba operativní, která je podstatně náročnější, ale není ani zdaleka tak zdlouhavá – pokud nemluvíme o rekonvalescenci a navíc je velmi účinná – ještě víc, než léky. Účinná je dlouhodobě a pacient se prakticky nemusí obávat, že by ho potíže s prostatou provázely ještě někdy v budoucnu.

Vložil Častá onemocnění | Štítek , , , , | Zanechat komentář

Přírodní léčba cyst

Cysty se během života mohou objevit v lidském těle na mnoha místech. Nejčastěji jsou jimi postiženy ženy a to v jakémkoli věku a cysty bývají odhaleny zejména na vaječnících. Výjimkou samozřejmě nejsou ani muži, protože cysty se mohou objevovat v zubech, ledvinách nebo v prsních žlázách. Navíc existuje mnoho příčin, které cysty mohou způsobovat.

Co je to vlastně cysta? 

Cysta je dutý, patologický útvar, který má často epiteliální výstelku. Příčin, proč cysta v lidském těle vzniká, je hned několik.

Často za to může právě žlázový vývod a jeho rozšíření. Výjimkou ale nejsou ani paraziti, kteří se do těla mohou snadno dostat a následně způsobit kdekoli v těle cystu.

Léčbu cyst rozhodně není dobré zanedbávat a to už jen z toho důvodu, že některé z nich mohou být i nádorového původu a je třeba je léčit opravdu zavčasu. V současné době se cysty léčí zejména laparoskopicky s následnou další domácí léčbou. V léčbě cysty si ale můžete dopomoci i přírodní cestou – v určitých fázích růstu nádoru se samozřejmě neobejdete bez chirurgického zákroku a velmi záleží i na tom, kde je cysta nachází a jak je velká.

Jednak jsou to vitamíny a minerály, které značně pomáhají k úplnému zničení cysty v těle, ale navíc i různé bylinky, které přírodní léčbu doprovázejí už od pradávna. Bylinkové čaje, které jsou určeny speciálně pro léčbu cyst, najdete prakticky v jakékoli prodejně nejen s bylinnými čaji, ale i různými přírodními léčivy. Nelze zapomínat ani na homeopatickou léčbu, která je v tomto směru velmi účinná a navíc i vyhledávaná.

Homeopatika na léčbu cyst si můžete zakoupit zcela sami a bez předpisu. Je ale velmi důležité, abyste sami uměli stanovit, jaký druh tohoto léčiva bude pro vás ten nejlepší a to zejména podle druhu cysty a podle jejího umístění.

Vložil Přírodní produkty | Štítek , , , | Zanechat komentář

Co jsou homeopatika

Homeopatika patří do alternativní a přírodní medicíny, která se stává stále uznávanější a využívanější. Rozhodně se není čemu divit, protože klasických antibiotických léčiv už má většina z nás po krk a důvodů je mnoho. Jedním z důvodů je například oslabení organismu. Pravdou je, že o homeopatii toho už bylo namluveno mnoho. Názor si pochopitelně musí utvořit každý sám a zejména podle toho, co každému vyhovuje.

Jedna strana odborníků tvrdí, že homeopatika jsou účinnými léčivy, ale naopak druhá strana je toho názoru, že se jedná pouze o placebo, které navodí patřičný efekt a tak pacientovy pomůže. Pomoc ale podle některých odborníků není úplná, dlouhodobá a navíc taková, jaká by měla být. A jak už tomu je u většiny léků, někomu homeopatie pomáhá a někomu zase naopak nepomáhá. Názor si musí vytvořit každý sám.

Homeopatické léky jsou volně prodejné, zcela bez předpisu je tedy může pořídit absolutně každý bez ohledu na věk. Vždy byste si ale měli být jisti správností léku na danou chorobu nebo příznak onemocnění. S tím by vám mohli poradit i zaměstnanci lékáren, ale ne vždy mají v tomto směru patřičné vědomosti. Chcete-li navštívit odborníka, který vám přímo naordinuje homeopatika na vaši chorobu, navštivte homeopata. Zkušených homeopatů je v České republice hned několik, ale nutno podotknout, že prohlídku nehradí zdravotní pojišťovna. Veškeré výdaje tak jdou z vaší vlastní kapsy.

Najít vhodného homeopata rozhodně není jednoduchá záležitost a spíš se jedná o běh na dlouhou trať. Různé recenze nebo hodnocení lékařů můžete najít například na internetu a podle toho se následně orientovat.

Homeopatika jsou oblíbená z mnoha důvodů. Jedním z nich je fakt, že jsou velmi často podávány dětem a to nejen pro své dobré a pozitivní účinky, ale i dobrou snášlivost. Na homeopatika nejsou žádné vedlejší účinky a nepůsobí nijak zle na dětský organismus na rozdíl od antibiotik.

 

Vložil Přírodní léčba | Štítek , , , , | Zanechat komentář

Homeopatika na hubnutí

Hubnutí je takovým neustále omílaným tématem. Jak nejlépe zhubnout? Jak nejrychleji zhubnout? Jak snadno zhubnout? Otázek je mnoho a odpovědí snad ještě více. Do hry samozřejmě vstupuje i homeopatie, která při hubnutí rovněž hraje poměrně velkou roli. Ani zdaleka ale ne takovou, jakou si možná myslíte.

V současné době je v prodeji celá řada přípravků na hubnutí, které vám mají pomoci nejen shodit váhu, ale navíc i potlačit chuť k jídlu. V těchto případech se ale rozhodně nejedná o homeopatika. Homeopatika vám s hubnutím rozhodně nepomohou.

A pokud je někde tvrzeno, že ano, pak je to omyl nebo podvod. Nutno ale zmínit, že některá homeopatika mohou potlačit chuť k jídlu, mohou urychlit spalování tuků nebo nastartovat metabolismus. K hubnutí je nutné nejen upravit jídelníček, ale navíc se i pravidelně věnovat sportu, díky kterému si vypracujete postavu a kila půjdou dolů.

Pokud máte motivaci zhubnout, pak to zaručeně zvládnete i bez jakýchkoli léků nebo homeopatik, které vám dopomohou například ke spalování tuků nebo nastartování metabolismu. Jak tedy začít správně hubnout, aniž byste sami sobě uškodili? Poměrně jednoduše. Stačí upravit jídelníček a k tomu začít správně sportovat.  Začít přirozeně hubnout není složité, ale musíte si být jisti a být přesvědčeni o tom, že to skutečně chcete. Do jídelníčků byste měli zařadit správné a adekvátní množství jednotlivých potravin, vitamínů a minerálů a k tomu úměrně sportovat.

V současné době existuje celá řada homeopatických léčiv, které jsou k lidskému organismu velmi šetrné. Pokud chcete podpořit spalování tuků například u menších dětí, rozhodně se spolehněte na homeopatika, a rozhodně se vyhněte klasickým nutričním preparátům.

Vložil Homeopatika | Štítek , , , , | Zanechat komentář